Kurumsal Çözümler 5651 İnternet Kanununa uygun kayıt alma ve zaman damgası ile imzalama

kobi

Firmanızın sorumlulukları nelerdir?

İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcı

Kişilere belli bir yerde ve belli bir süre İnternet ortamı kullanım olanağı sağlayan gerçek veya tüzel kişiler

IP Adresi Dağıtıcı

Belirli bir ağa bağlı cihazların birbirini tanımak, birbirleriyle iletişim kurmak ve veri alışverişinde bulunmak için kullandıkları İnternet Protokolü standartlarına göre verilen adres (IP: Internet Protocol)

Yer Sağlayıcı Trafik Bilgisi

İnternet ortamındaki her türlü yer sağlamaya ilişkin olarak; kaynak IP adresi,hedef IP adresi, bağlantı tarih ve saat bilgisi, istenen sayfa adresi, işlem bilgisi (GET, POST komut detayları) ve sonuç bilgileri gibi bilgiler

IP Dağıtım Logları Sağlayıcı

Kendi iç ağlarında dağıtılan IP adres bilgilerini, kullanıma başlama ve bitiş tarih ve saatini ve bu IP adreslerini kullanan bilgisayarların tekil ağ cihaz numarasını (MAC adresi) gösteren bilgiler.

ProNex Firewall Firmanıza ne kazandırıyor.?

Firmanızı Yasal Yükümlülüklerini Pronex ile sağlayın!

ProNex Log Server ile yasanın istediği Kayıtları sizin için otomatik olarak almakta, gerektiğinde ise kayıtları rapor halinde gerekli kuruma verilir.

Networkte neler oluyor. İş yerimde internet kullanıyor, fakat ne amaçlı diyorsanız?

Şirket içindeki internet kullanımı verimliliğini ölçebilir, gerekli önlemleri alabilirsiniz!

Çalışanlarınız internette çok mu vakit harcıyor?

İntertenizi verimli kullanarak, çalışanların vaktini öldüren, iş kaybını çoğaltan unsurları ortadan kaldırabilirsiniz. Örneğin: facebook, msn benzeri unsuları mesainin belli saatlerinde kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

İnternet sınırsız bir dünya Güvende misiniz?

Günümüz dünyasında güvenlik çok önemli. ProNex sizi dış dünyadan gelen saldırılara karşı korumakta ve bu saldırıları size rapor halinde sunmaktadır.

İnternet hizmeti verdiğiniz müşterilerinizi tanıyor musunuz?

Firmanıza gelen müşterileriniz veya misafirleriniz size zaman zaman internet ihtiyacını söyleyip internete erişim için sizden bilgilerinizi istiyor. Buda çoğunlukla firmanız açısından bir güvenlik açığı yaratabilir.ProNex işte tam bu zamanda devreye giriyor ve güvenlik açığınızı kapatıyor. Özellikle otel, hastane, yurt gibi kuruluşlarda gelişmiş kimlik doğrulama sayesinde (Yerel, SMS ve TC Kimlik NO) internet hizmetini kayıt altına alıyor ve yasanın istediği raporları Tc Kimlik bilgileri ile eşleştirip gerekli raporları hazırlıyor.

MODEL : ProNex LOG SERVER + FIREWALL 

İnternet kullanımının vazgeçilmezliği, İnternet üzerinden gelebilecek sanal saldırılara karşı güvenliği, ayrıca iş akışlarının sanal ortama taşınması da veri güvenliğini ön plana çıkarmıştır. Şirket içerisindeki İnternet kullanımı ve vazgeçilmezlik, kullanıcıların sadece iş için değil kişisel ve eğlence amaçlı olarak da internette vakit geçirmelerine neden olmuş, iş performansını önemli ölçüde azaltmıştır. ProNex Güvenlik çözümleri ile sizi dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı korumanın yanında, Url filtreleme ve Proxy özellikleri sayesinde İnternet kullanımını kullanıcı ve grup bazlı sınırlandırarak çalışanlarınızın internette geçirdikleri vakit kaybını en aza indiriyoruz. .

Ürün Özellikleri :

Küçük ve Orta büyüklükteki networklerde firewall + log çözümü olarak sunulan Server çözümüdür. Firewall, VPN Server ve Log Server olarak kullanılabilir. 5651 Nolu kanun gerekliliklerini yerine getirmektedir.

Ürünün Teknik Özellikleri: 

Hem statik, hem dinamik IP Trafiğini Loglar.5651 sayılı kanuna uygun Elektronik Zaman Damgası ile imzalamış log tutar. Aynı anda birden fazla noktada log tutabilir. 

Syslog özelliği: 

ProNex Log Server Mirror , log iletim standardı olan syslogu kullanarak merkezi log tutma özelliğini taşımaktadır. Syslog standardında log kaydı yapabilen cihazlardan (cisco,isa vs) iletilen logları alabilir ve belirli kriterlere  göre ayırarak saklayabilir, 5651 sayılı kanun gereği imzalayabilir. Windows tabanlı İstemci yada sunucular üzerine kurularak servis olarak çalışabilen agent sayesinde istenilen tüm logların  syslog ile taşınması ve imzalanarak kayıt altına alınmasını sağlamaktadır.(DHCP, IIS, Mail, Sistem olayları vb…)

 • 5651 Kanununa uygun Elektronik Zaman Damgası ile imzalı kayıt tutabilme,
 • Kullanıcı ve Grup bazlı kısıtlamalar oluşturabilme,
 • Routing, Nat ve Bridge olarak yapılandırılabilme,
 • Url, Ftp içeriklerini ve Mail başlık bilgilerini kayıt altına alabilme,
 • Bant genişliği limitlemesi ile internet kullanıcılarının homojen olarak internet kullanımını sağlayabilme,
 • VPN Server olarak yapılandırılabilme 
 • Aynı anda kayıtları kendi üzerine yazabildiği gibi dosya sunucu, ftp sunucu gibi diğer konumlara da iletebilme, 
 • Birden fazla diske aynı anda kayıtları yazarak disk arızalarında kayıt kayıplarını engelleyebilme,
 • Belirlenen takvime göre otomatik ağ üzerinden yedek alabilme, 
 • Saldırı Tespit ve Engelleme sistemi sayesinde yüksek güvenlik sağlama,
 • Sürekli güncellenen kara liste ile bilinen zararlı ve sakıncalı web sitelerine erişimi engelleme,
 • Proxy Sunucu olarak yapılandırılarak internete giriş için Etki alanı kullanıcı adı ve şifrelerinin kullanılması sağlayabilme, 
 • DHCP sunucu ve DHCP Aracısı ( DHCP Relay Agent ) olarak yapılandırabilme, 
 • SysLog Server özelliği ile diğer yazılım ve donanım üzerinden aldığı kayıtları imzalayıp saklayabilme,