Firewall IDS-IPS  

ips

Kaçak giriş tespit ve engelleme sistemi ile ProNex iç ağ ve internet üzerinden gelebilecek tehditlere karşı herhangi bir yönetici eylemi beklemeden devreye girerek engelleme ve raporlama özelliklerine sahip olmaktadır.

IDS / IPS modülü ile iç ağ da bulunan zararlı uygulamalar tespit edilerek engellenebilir. Bunun yanında önemli sunucuların iç ağdan internete açıldığı yapılarda sunuculara karşı yapılan saldırıları engellemek amaçlı kullanılmaktadır. 

Özellikle güvenlik duvarlarının filtrelemelerin atlatmak için kullanılan önemli yöntemlerden biri olan https Proxy ler IDS / IPS özelliği ile kolayca engellenebilmektedir. IDS / IPS özelliği Ultrasurf, Teamviewer, Skype gibi güvenli kanal olan SSL üzerinden çalışan uygulamaların engellenmesini sağlamaktadır.

IDS / IPS modülü kendi üzerinde tanımlı olan trafik ile ağ trafiğini karşılaştırarak çalışmaktadır. Sakıncalı trafik örnekleri internet üzerinden güncellenmektedir. 

Ağ seviyesinde trafiği anormallik, zayıflık ve virüs tehditlerine karşı inceleyerek zararlı uygulama ve exploitleri engellemektedir.