Uygulama Filtreleme ProNex'in özel uygulama filtreleme özelliği

pronex-uygulama-filtrelemeGeleneksel güvenlik duvarları ağ geçidinde trafiği kaynak ve hedef adreslerine, kullanılan port/servise ve protokole göre izin vermek veya engellemek üzere ayarlanmış cihazlardır.

Bu yöntem yeni nesil tehditler ve artan saldırılar sebebiyle standart güvenlik duvarı yaklaşımının iyi bir ağ geçidi kontrolü için yeterliliğini kaybetmiştir. Yeterliliğini kaybeden metotta yetersizliğin hissedildiği noktaların başında uygulama kontrolü gelmektedir. Bu yapılarda sadece port bazlı kısıtlamalar gerçekleştirile bildiğinden izin verilen diğer portlardan uygulamalar çalışabilmektedir. 

Örneğin kurumunuzda 80 (http) portu İnternet erişimi için açık bırakılmak zorundadır veya web Server için içeri yönde açılması gerekebilir. 80 portu üzerinden artık gelişmiş teknolojilerde birçok uygulama geçebilmektedir ve geleneksel yapıda bunun kontrolü sağlanılamamaktadır. Bu tarz kontroller ancak Uygulama Kontrol Sensörleri ve IPS imzaları tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

ProNex'in geliştirilmiş IPS yapısı ile uygulamalarınızı portlarınızı elinizle koymuş kadar rahat yönetebilme imkanı sağlar.